14 subat 2012 sike davasi nedir ?

14 subat 2012 sike davasi

> >>

 1. türk futbolunu kaosa sürüklemiş "şike" konusunun görüleceği davadır. aylardır merakla beklenmektedir.

  silivri'de başlayıp, çağlayan'da devam edecektir...
  (13/2/2012 16:52 ~ 23/02/2012 23:14, derya kuzusu)
  Facebook'ta paylaş

 2. 93 sanıklı dava sabah 10.00'da start alacak ve 401 sayfalık iddianame 3 trt spikeri tarafından dönüşümlü olarak okunacak. 4 gün aralıksız sürecek duruşmaya daha sonra çağlayan adliyesi’nde devam edilecek. sanıklara haklarındaki suçlamalar okunup savunmaları alınacak.
  (14/2/2012 09:22, derya kuzusu)
  Facebook'ta paylaş

 3. (14/2/2012 16:17, derya kuzusu)
  Facebook'ta paylaş

 4. (14/2/2012 18:42, yoroz)
  Facebook'ta paylaş

 5. üçüncü gün sonunda 337 sayfa okunmuştur.

  detay;
  "futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında fenerbahçe başkanı aziz yıldırım'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık için açılan ve silivri'de görülen davanın üçüncü duruşması da tamamlandı. iddianamenin 337. sayfası okunurken ortalık karıştı. elindeki iddianame ile trt spikerlerinin okuduklarının farklı olduğunu anlayan aziz yıldırım, avukatları aracılığıyla duruma itiraz etti. mahkeme başkanı da bu itirazı kabul ederek okuma işlemi için kendi elindeki iddianameyi trt spikerlerine verdi.

  351. sayfa okunduktan sonra duruşmayı bitiren mahkeme başkanı mehmet ekinci, cuma günü saat 09.30 itibariyle 352.sayfadan itibaren iddianamenin okunacağını ve saat 15.00 gibi tutuklu sanıkların metris’e gönderileceğini söyledi.


  "savci berk açiklama yapacaktir"

  silivri’den yapılan duruşmadan sonra açıklama yapan aziz yıldırım'ın avukatlarından abdullah kaya, 337. sayfa değişikliği ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. kaya, "savcılıktan 2 ayrı iddianame gönderilmiş. savcılık makamı bu konuyla ilgili bir açıklama yapacaktır. çok dikkatli bir şekilde iddianameyi inceleyen sayın aziz yıldırım hepimizi uyardı. çünkü çok iyi çalışıyor. ve kendisi buldu bu değişikliği. şehven de yapılmış olsa şık bir şey olmadı. savcı berk, mutlaka bu konuyla ilgili bir açıklama yapacaktır." dedi.

  iddianameler arasındaki bu farkın nedeninin ise mahkemeden kısa süre önce göksel gümüşdağ'dan alınan ifade olduğu öğrenildi.

  salonda duygu dolu anlar

  mahkeme başkanı mehmet ekinci'nin saat 15:15'te verdiği 5 dakikalık müsadeyi 15-20 dakika olarak değerlendiren tutuklu sanıkları ile sanık yakınları, duygusal anlar yaşadı. olgun peker, ilhan ekşioğlu ve şekip mosturoğlu, eşi ve çocuklarıyla hasret giderirken, aziz yıldırım da kardeşi acar yıldırım'ın çocuklarıyla bir süre sohbet etti. mahkeme başkanı mehmet ekinci, fenebrahçe kulübü asbaşkanı ali koç'a "sizde mi aziz yıldırım'ın yakınısınız?" diye takıldı. koç ise 'evet' yanıtını verdi. ali koç'un, şekip mosturoğlu ile hararetli konuşması ve bazı belgeleri incelemesi de dikkati çekti.

  otyakmaz'dan tepki

  sivasspor başkanı mecnun otyakmaz basın mensuplarının olduğu bölüme gelerek 4-3 fenerbahçe'nin galibiyetiyle sonuçlanan sivasspor maçı sırasında şeref tribününden stada doğru eliyle yaptığı 4 işaretinin yanlış anlaşıldığını dile getirerek konuya ilişkin yazılanlara tepki gösterdi. otyakmaz, “emniyette o hareketi bana sordular her neyse polis sorar ama savcı sormaz dedim. savcılıktada aynı soru sorulunca iyice sinirlendim. her neyse hakim sormaz dedim ama hakim de aynı soruyu sordu, o yetmiyormuş gibi bir de cezaevine girdiğimde gardiyanın ilk sorusu da 'abi o işaret ne anlama geliyor' oldu" dedi. eliyle yaptığı 4 işaretinin yanlış anlaşıldığını ifade eden otyakmaz, "biz şike yapmak için maçtan önce konuşup anlaşmadık ama şeref tribününde 2 dakikada anlaştık da ve ben 4 işareti yaptım öyle mi? biz maç satacak kadar o.... çocuğu muyuz" tepkisini dile getirdi. *
  (16/2/2012 21:57, derya kuzusu)
  Facebook'ta paylaş

 6. (17/2/2012 17:38, derya kuzusu)
  Facebook'ta paylaş

 7. (21/2/2012 12:31, derya kuzusu)
  Facebook'ta paylaş

 8. 6. gün sona ermiştir.
  aziz yıldırım savunmasını vermiştir.

  detay;

  şike davasının 6. duruşması çağlayan adliyesi'nde yapıldı. aziz yıldırım'ın savunması devam ederken, mahkeme başkanı bugünlük duruşmaya son noktayı koydu. yıldırım'ın savunması, kaldığı yerden perşembe günü devam edecek.
  önceki 4 duruşma ise silivri'de görülmüş ve 401 sayfalık iddianame okunmuştu. özel yetkili istanbul 16. ağır ceza mahkemesi'nce görülen duruşmaya aralarında aziz ylıdırım, şekip mosturoğlu, bülent uygun ve olgun peker'in bulunduğu 22 tutuklu sanık katıldı.

  duruşmanın öğleden önceki bölümünde tutuklu sanıklar abdullah karakuz, coşkun çalık ve selim kımıl'ın savunması alındı.
  "75 milyondan özür diliyorum"
  istanbul 16. ağır ceza mahkemesi'nce çağlayan adliyesi'nde görülen şike davasının 6. duruşmasında olgun peker grubuna bağlı olarak faaliyet yürüttükleri iddia edilen sanıkların savunmaları alındı.

  giresunspor eski yöneticilerinden tutuklu sanık coşkun çalık savunması için kürsüye gelirken mahkeme başkanı mehmet ekinci sanığa hitaben, "senin için neşeli adam diyorlar" dediği duyuldu. giresunspor teknik direktörlüğünü bırakması için bahri kaya'nın tehdit edilmediği, bu konuda telefonla da konuştuğu iddia edilen çalık, "burada 75 milyondan özür diliyorum. orada salakça bir konuşma yapmışım. tapelerden utanıyorum" dedi.
  "beni siz tutuklamiştiniz"
  çalık ifadesi sırasında soruşturma kapsamında kendisini tutuklayan hakimin mahkeme başkanı olduğunu "beni o zaman mahkemede arkada bekleyen çok kişi olduğu gerekçesiyle konuşturmamıştınız" hatırlatması yaptı. hakim ise "o zamandan bugünlerde rahat rahat konuşacağınızı gördüğüm için demişim" cevabı yine gülüşmelere neden oldu. başkan, olgun peker'le bağlantılı olduğu iddiasını red eden sanığa "öyle diyorsun ama olgun peker'in abdullah yılmaz'a yazdığı mektup sende ele geçiriliyor" hatırlatması yaptı. çalık, "bu mektubu ömer ülkü bana teslim etmişti. bu şekilde bana ulaştı. hatta bu mektubu emniyete ben teslim ettim" dedi.

  sanık 6 çocuk babası olarak mağdur ve suçsuz olduğunu belirterek tahliyesini istedi.
  "eşinden korkuyorsun ama bayan arkadaşinla gezmeyi biliyorsun"
  tutuklu sanık abdullah karakuz'un savunması kısa sürdü ancak mahkeme başkanıyla aralarında geçen dialog salondakileri güldürdü. 12 mayıs 2011'de giresun'da orta kahve isimli işyerinde yaşanan kavga nedeniyle "mala zarar verme ve konut dokunulmazlığını ihlal" ettiği iddiası hakkında konuşan karakuz "gülcan işimli kız arkadaşımla oturuyordum. 3 kişi geldi rahatsız ettiler. kavga iddianamede belirtildiği gibi örgüt talimatıyla yapılmamıştır" dedi.

  soruşturma kapsamında yapılan aramalarda ele geçirilen ve 6136 sayılı yasa kapsamına giren tabanca ile ilgili olarak ise karakuz, "bu tabanca antikadır. babamdan kalmadır. eşim kıllanmasın diye benim olmadığını söyledim" demesi üzerine hakimin "eşinden korkuyorsun ama bayan arkadaşınla gezmeyi biliyorsun" şeklindeki müdahalesi gülüşmelere neden oldu.

  kocaman, volkan demirel, nihat özdemir, mahmut uslu ve acar yildirim adliyede
  tutuklu olarak yargılanan fenerbahçe kulübü başkanı aziz yıldırım, asbaşkanlar şekip mosturoğlu ve ilhan ekşioğlu, mali işler müdürü tamer yelkovan ve amatör şubeler genel koordinatörü cemil turan'a destek vermek için takımı temsilen volkan demirel, teknik direktör aykut kocaman ile adliyeye geldiler. kocaman ve demirel duruşmayı izlemek üzere mahkeme salonuna girdiler.
  istanbul adalet sarayı'na gelen diğer isimler ise başkanvekili nihat özdemir ile fenerbahçeli eski yönetici mahmut uslu oldu.

  fenerbahçe başkani aziz yildirim'in savunmasi
  tarihi davada fenerbahçe başkanı aziz yıldırım, mahkeme heyeti'ne savunmasını vermeye başladı.

  "6 temmuz'da emniyet ortada yokken karari açiklamiştir"
  aziz yıldırım,"bugün tarihi bir gün yaşıyoruz. siz hem kişileri hem de kulüpleri yargılıyorsunuz. fenerbahçe spor kulübü başkanlığını onurla taşıdım. aziz yıldırım'ın şahsi akıbetinin önemini yoktur. fenerbahçe camiası koca bir çınardır ve bu koca çınardan tek bir yaprak koparılmasına izin vermeyecektir. bu ulu çınarın tek bir yaprağı olan aziz yıldırım'ın hiç bir önemi yoktur. fenerbahçe sadece sportif alanda değil sosyal alanda da her türlü yer alacaktır. ben ve arkadaşlarımın hiçbir zaman fenerbahçe'yi kötü duruma düşürecek eylemlerde bulunmadığımızı belirtmek isterim. buradan temiz çıkacağımızı ifade etmek isterim yapacağınız adil yargılama sonucunda söz konusu suçları işlemediğimiz ortaya çıkacaktır. dar ağcında olsak bile son sözümüz fenerbahçe olacaktır. ne kadar yargılarsanız yargılayın fenerbahçe ortadan kaldırılamayacaktır. yaptığım hiçbir tesise kendi adımı vermedim. yaptığım tesisler, statlar antrenman alanları ve tüm yaptıklarım örgütse evet ben örgütü kurdum ve yönettim.6 temmuz'da emniyet ortada yokken kararı açıklamıştır.
  şike soruşturmasını yürüten savcı mehmet berk'i kendisinin fenerbahçe'ye üye yaptığını belirten yıldırım, "savcı berk ne kadar büyük bir kulübe üye olduğunun farkında değil. beraber yiyip içip oturup kalkıyorduk. madem ben örgütün lideriyim onlar da benim üyem" dedi. fenerbahçe için yaptığı yatırımları detayları olarak anlatan yıldırım'a başkan ekinci, "insanların dostları olabilir, oturup kalkarsınız. savcının soruşturmayı yürütmesi görevini layıkıyla yaptığının göstergesi değil midir? fenerbahçeye'ye yaptığınız hizmetler nedeniyle sizi tebrik ediyorum. ama biraz savunmaya geçelim" dedi. yıldırım ise, "iddianamede benim yaptığım hizmetlerle ilgili dahi beni suçluyorlar" cevabını verdi.

  duruşmada maç izlendi
  şike davasının öğleden sonraki oturumunda aziz yıldırım , "nasıl şike yapılır hep beraber görelim. şike futbolcularla olur" diyerek galatasaray-sturm graz maçının izlenmesini istedi. talebi değerlendiren mahkeme başkanı ekinci, maçın izlenmesine izin verdi. başkan ekinci'nin maçı gülümseyerek izlerken, iki takım oyuncularının orta sahada top çevirmeleri sırasında söylediği "inanılmaz heyecanlı anlar" sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.

  "fenerbahçe ülke menfaatleri için sustu"
  yıldırım, diyarbakırspor - istanbul büyükşehir belediye maçıyla ilgili olarak önemli iddialarda bulundu. yıldırım, “ büyükşehir belediye 1-0 öndeyken maç durdu. ancak hükmen mağlup sayıp 3-0 değil 1-0 tescil ettiler. sonuçta diyarbakır küme düşmedi. 3-0 hükmen saysalardı diyarbakırspor küme düşecekti. fenerbahçe’ye 2 puan iade edilecekti. böylece fenerbahçe şampiyon olacaktı. ancak fenerbahçe yönetimi bu durum karşısında ülke menfaatlerini düşünüp sustu" dedi.

  denizli-fenerbahçe maçi iddiasi
  yıldırım, “2006 yılında denizli-fenerbahçe maçı 16 dakika durdu. denizlisporlu oyuncular 90 dakika boyunca bütün sezon yapmadıkları mücadeleyi ortaya koydular. galatasaray’ın denizli’ye teşvik pirimi verdiği konuşuluyordu. bizi dolandırıcılıktan suçlayan sayın savcı berk bu konuda yetkisizlik kararı verdi" dedi.

  karar çoktan verilmiş
  yıldırım, henüz mahkeme başkanına çıkıp tutuklanmadan önce sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldığında adres kısmında “metris cezaevi" şeklinde yazılarak kendisiyle ilgili olarak çoktan kararın verilmiş olduğunu söyledi. yıldırım, “nöbetçi mahkeme 10 temmuz 2011 tarihinde tutuklama kararı vermiştir. ben henüz gözaltındayken, hakim karşısına çıkmamışken sağlık sorunları ile mücadele ederken getirildiğim hastanede adres kısmına metris cezaevi yazılarak aslında kararın çoktan verildiği açıklanmıştır" dedi.
  "savci öz’ün benimle işkembe içerken beni dinletmesi çok ağrima gitti"
  yıldırım savunmasında, soruşturma sürecinde etiler'de faaliyet gösteren saruhan çorba isimli bir işletmenin açılışında zekeriya öz, ve emre belözoğlu ile bir arada bulunup çorba içtikleri dönemde savcı öz’ün talimatıyla bu soruşturmanın başlatılmasının çok ağırına gittiğini söyledi. başkan ekinci'nin, savunmanın dışına çıkılmaması uyarısında bulunması üzerine yıldırım, sesini yükselterek, “başkan, savcı öz’le işkembe çorbası içiceksiniz, birlikte yemek yiyeceksiniz, sarılacaksınız, yan yana oturacaksınız, onlarda o sırada sizin telefonlarınızı dinleyecek. çok ağırıma gitti. benim yaşadığımı siz bilin. burada bunları söylemememi istiyorsanız yazılı olarak veririm" diye konuştu.

  bu arada gazeteci cengiz çandar'ın duruşmayı ayakta izlemekte olduğunu gören mahkeme başkanı ekinci, "orada oturan genç arkadaş kalksın da cengiz bey otursun" dedi. bu sırada orada oturan abdullah kiğılı da ayağa kalktı. bunun üzerine ekinci, "abdullah bey siz oturun genç arkadaşımız kalksın" dedi. ardından cengiz çandar genç izleyicinin kalktığı yere oturdu. bu durum salonda gülüşmelere neden oldu.
  fenerbahçeli yöneticiler ve futbolcular çağlayan'dan ayrildi
  ''futbolda şike'' davasının duruşması sürerken, duruşmayı izlemeye gelen fenerbahçe teknik direktörü aykut kocaman, kaleci volkan demirel ve beraberindekiler ile bazı yöneticiler, istanbul adalet sarayı'ndan ayrıldı.
  çağlayan'daki istanbul adalet sarayı'nda görülen duruşmada tutuklu yargılanan fenerbahçe kulübü başkanı aziz yıldırım'ın savunmasına başlaması nedeniyle öğleden sonraki bölümü izlemeye gelen kocaman, volkan demirel, antrenör ismail kartal ve idari menajer hasan çetinkaya'nın yanı sıra bazı yöneticiler, mahkemeden ayrılırken adalet sarayının karşısında bulunan az sayıda taraftar, teknik ekibe ve yöneticilere sevgi gösterilerinde bulundu.
  aykut kocaman ve beraberindekiler girişte olduğu gibi çıkışta da açıklama yapmazken, kocaman sadece ''söylenecekleri başkan söylüyor zaten'' dedi.
  duruşmayı izleyen yönetim kurulu üyelerinden abdullah kiğılı ise çıkışta duruşmayla ilgili soru üzerine, ''adalet yerini bulacak. hukuka ve adalete inanıyoruz'' ifadelerini kullandı.
  ekinci: savunmanizi özetleyin, cumaya talepleri değerlendireceğim
  mahkeme başkaı mehmet ekinci, aziz yıldırım'a, "perşembe günü diğer sanıkların savunmasına geçeceğiz. cuma günü talepleri alacağız. savunmanızı özetleyiniz. burada diğer sanıklarda var. onlarında aileleri var. onlarda savunma yapmak istiyor. zamanımız kısıtlı" dedi.
  yildirim teşekkür etti
  yıldırım, dünyanın hiçbir yerinde şike ve teşvikten yatan kimsenin olmadığını söyledi. bu kanunun çıkması için her türlü desteği verdiğini söyleyen yıldırım, "bu kanunun çıkması için çaba harcayan recep tayip erdoğan'a chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu'na, mhp genel başkanı devlet bahçeli'ye ve diğer milletvekillerine teşekkür ediyorum" dedi.
  "savci şampiyon olmamamiz durumunda soruşturmayi açmayacaklarini söylemişti"
  yıldırım savunmasında, "savcı mehmet berk fenerbahçe-sivas maçıyla birlikte 5 maçın skorlarını daha önceden bildiklerini mehmet ali aydınlar ve bana söylemişti. bucaspor-fenerbahçe maçı 5-3 bitti. bu maç iddianamede yer almadı. savcı berk şampiyon olmamamız durumunda bu soruşturmayı açmamayı düşündüğünü bana ve avukatlarımıza söylemişti" dedi.

  benim mezar yerim belli
  yıldırım, 3 temmuz 2011 tarihinde kıbrıs'a kaçacağına ilişkin iddiaları ise, "benim mezar yerim belli. benim mezar taşımda fenerbahçe spor kulübü başkanı yazacak" dedi. yıldırım, "iddia edilen örgüt fenerbahçe kulübünün tam kendisidir. zorlama iddialarla suçlu yaratılmaya çalışılmıştır. şanlı fenerbahçe'ye örgüt yakıştırılmasını asla kabul etmiyorum. örgüt sulaması kaldırılması durumunda tutukluluğumun devamı yönünde vereceğiniz her kararı kabul ediyorum. bu kadar insanı suçsuz yere yatmakta. insanlar töhmet altında bırakılmaktadır" şeklinde yanıtladı.
  şike teşvik iddialari
  aziz yıldırım başkan ekinci'nin uyarılarının ardından savunmasında şike ve teşvik yaptığı iddia edilen maçlarla ilgili savunmasına başladı. yıldırım trabzon - manisa maçında teşvik iddialarına yanıt verdi. yıldırım, "ben 60 yaşındayım. aptal mıyım teşvik yapacaksam parayı bankadan göndereceğim, 5 lira göndersem soruyorlar" dedi. bir telefon tapesinde geçen "ne zaman dikip yapsak olmuyor" sözleriyle ilgili olarak yıldırım, "bu sadece uyarı anlamında söylenmiş bir şey" dedi. bunun üzerine başkan ekinci "madem uyarı, neden uyarı demiyorsunuz?" diye sordu.
  duruşmaya perşembe günü devam edilecek
  kasımpaşa-fenerbahçe maçına değinen yıldırım, "iddianamede önce polis fezlekesinde fırat kocaoğlu'na şike parası verdiğimiz iddia edildi. ancak bu iddianameden çıkarılmış. bunun yerine murat şahin konmuş. murat şahin'e şike parası verdiğimiz iddia ediliyor. ancak murat şahin o maçta oynamadı" diye konuştu.
  trabzonspor- bursaspor maçını da değinen yıldırım, "sercan yıldırım ile 2 arkadaşına teşvik primi verdiğim iddia ediliyor. bu tamamen hayal ürünüdür. şike yapacak olsaydım, kendi sahamızda oynadığımız fenerbahçe-bursaspor maçında, berabere kaldığımız maçta yapardım" şeklinde konuştu.
  yıldırım'ın 4-3 biten sivasspor fenerbahçe maçı hakkında konuşacağı sırada mahkeme başkanı mehmet ekinci savunmasının ne kadar süreceğini sordu. aziz yıldırım'ın söz konusu maç hakkında önemli açıklamalarda bulunacağını ve uzun süreceğini söylemesi üzerine başkan ekinci, "perşembe günü duruşmaya devam edeceğiz. size savunmanızı devam ettirmek için yeniden söz vereceğim" dedi.
  duruşma, perşembe günü saat 09.00'a ertelendi.

  (21/2/2012 22:03, derya kuzusu)
  Facebook'ta paylaş

 9. gün itibarıyla aziz yıldırım'ın savunmasına devam ettiğini ve yine çarpıcı açıklamalar yaptığını belirtelim...

  www.habershow.com/v4/33346-aziz-yildirim-savunmasini-tamamladi

  bir günlük aranın ardından tarihi davaya kaldığı yerden devam ediyor.

  futbolda şike davasının bugünkü duruşmasında fenerbahçe spor kulübü başkanı aziz yıldırım, savunmasına devam ediyor.

  istanbul 16. ağır ceza mahkemesi'nde görülen davanın 7. duruşması saat 09.30 itibariyle başladı. bir önceki duruşmada savunması yarım kalan fenerbahçe spor kulübü başkanı aziz yıldırım, savunmasına devam ediyor.

  aziz yıldırım'dan sonra mahkeme başkanının karşısına sırasıyla fenerbahçe asbaşkanı şekip mosturoğlu, fenerbahçe yöneticisi ilhan ekşioğlu, fenerbahçe kulüp menaceri cemil turan ve fenerbahçe mali işler müdürü tamer yelkovan'ın çıkacağı öğrenildi.

  işte şike davasinin bugünkü duruşmasinda dakika dakika yaşananlar...

  aziz yıldırım'ın avukatı köksal bayraktar: "yıldırım, anjiyo olmasına rağmen yerin iki kat altına tutulmuştur. emniyet'te bu nedenle ifade vermemiştir."

  11:09- aziz yıldırım savunmasını tamamladı.

  aziz yıldırım'ın gebze asliye ceza mahkemesi'nde ertelenmiş bir sabıka kaydı olduğu açıklandı. fenerbahçe başkanı, "kooperatif işi olabilir, ama hatırlamıyorum" dedi.

  aziz yıldırım: ben 10 sene de yatarım, suç atmak kolay. bizi atsınlar, ama fenerbahçe aklanacak. 105 yıllık kulübe dokunmasınlar, fenerbahçe türkiye'dir. beraat falan istemiyorum. bizi zaten tarih yargılayacak. sonunda 'birşey yok' diyecek herkes, ama leke kalacak. bu lekeyi temizlemenizi istiyorum

  'beraat istemiyorum, tek isteğim fenerbahçe'nin temize çıkması' diyen yıldırım, 'bizi dünyaya rezil ettiler' dedi.

  aziz yıldırım: fahri tatan, tahir kıran'ın adamıdır. tahir kıran, trabzonsporlular'a mesaj çekiyor. tahir kıran, buraya gelsin anlatsın.

  aziz yıldırım: ibrahim akın kendi hatalarını örtmek için bizi kullanmıştır.

  aziz yıldırım: eğer emniyet teşkilatı ibrahim akın'a para verdiğimi ispat edemezse başta emniyet müdürü dâhil kim bu iftirayı attıysa istifa etmeli.

  mahkemeye ara verildi.

  aziz yıldırım: karabük maçındaki şike aracısı seyit kalender hayatında bir defa karabük'e gitmemiş. bu nasıl aracı?

  aziz yıldırım: ahlaksızların karası ortaya çıkana kadar uğraşacağım.

  aziz yıldırım: doğru bildiğimi hep söyleyeceğim. bazı arkadaşlar kadar secdeye başım değmese de ben onlardan daha vicdanlıyım.

  aziz yıldırım: ilhan bey ile abdullah başak arasındaki konuşmalar totemden ibaret. bizler sevdiğinmiz insanlara yardım ederiz. mini cooper olayı da budur.

  aziz yıldırım karabük - fenerbahçe maçını ve çok konuşulan emenike transferine açıklık getiriyor. yıldırım "9 milyon euroya transfer şikesi yapılmaz" dedi.

  aziz yıldırım, maçlardaki tapeleri açıklıyor.

  aziz yıldırım: bu maçlarda şike olmadığını kabul ediyorsunuz değil mi sayın bbaşkan? çünkü kulübüm fenerbahçe şaibe altında.

  10:22- aziz yıldırım'a 15 dakika ek süre verdi.

  10:20- aziz yıldırım, abdullah başak için 'hoş sohbet adamıdır. başka özelliği yok' dedi. tüm salon güldü.

  aziz yıldırım: korcan genç, geleceği parlak biri, iddialarla karalamaya çalışıyorlar. iddiaların dayanağı yok.

  aziz yıldırım: volkan'ın yediği golü gösteren aziz yıldırım, "galiba bu kaleci satılmış" dedi

  aziz yıldırım: trabzonspor'ın yapacağı şike ve teşvik çalışmalarını önlemek için görüşmeler yaptık.

  aziz yıldırım: şike oyuncularla yapılır. başkanlar aralarında şike yapsa ne olur.

  aziz yıldırım: mecnun ile anlaşmışsak, bağladığımız mehmet yıldız neden 82. dakikada oyuna girdi, şike olsa baştan oynardı. neden asist yaptı?

  10:10- aziz yıldırım ispanya - fransa maçında platini'nin attığı golle korcan'ın selçuk'tan yediği golü ekranda karşılaştırmalı gösteriyor.

  10:08 - şu anda sivasspor - fenerbahçe maçı gösteriliyor. korcan'ın stoch ve niang'ın şutlarını kurtarması ile ilgili aziz yıldırım 'işte satın aldığımız kaleci sayın başkan' dedi.

  10:07- mahkeme başkanı ekinci, aziz yıldırım'a "toparlayalım artık" dedi.

  aziz yıldırım: trabzonspor bizim oynadığımız her maçtan önce rakip oyuncuya transfer teklif ediyor.. sivas maçından öncede mehmet yıldız'a..

  aziz yıldırım: mecnun odyakmaz 'oyuncularım aslanlar gibi oynayacak demiş.. beşiktaşlı rıza çalımbay'a takımı emanet ettim' dedi.

  aziz yıldırım: içinde para olduğu iddia edilen çantada maç bileti olduğunu sivas valisi ve garnizon komutanı dahil herkes beyan etti.

  abdullah başak'ın elindeki çantanın içine iddia edildiği kadar paranın sığmayacağını göstermek için salonda canlandırma yapıldı. çanta ve paraları gören mahkeme başkanı mehmet ekinci, "o paralar gerçek mi, sahte mi?" diye sordu.

  aziz yıldırım: iddianame öyle bir halde ki sanki kulüp başkanı, yöneticiler hiç konuşmayacak; ne konuşursa suç oluyor.

  aziz yıldırım: sivasspor maçının hiçbir tapesinde şike konuşması yoktur. mecnun bey ile sivasspor maçı öncesi yapılan konuşmalar biletlerle ilgiliydi.

  09:40- aziz yıldırım geçtiğimiz sezon ligin son haftasında oynanan sivasspor maçını anlatıyor.
  09:35 - duruşmanın 7. gününde aziz yıldırım savunmasına kaldığı yerden devam ediyor.

  09:30 - mahkeme başkanı mehmet ekinci, duruşma salonuna geldi. duruşma başlıyor...

  futbolun tarihi davasına 1 günlük aranın ardından çağlayan'daki adalet sarayı'nda devam edilecek. bugünkü duruşmada ağırlık yine fenerbahçe cephesinde olacak. günün açılışını, savunması salı gününden yarım kalan aziz yıldırım yapacak. mahkeme başkanı mehmet ekinci, kalan 358 sayfanın özeti için yıldırım'a 1, maksimum 1.5 saat süre tanıyacak. aziz yıldırım'dan sonra mahkeme başkanının karşısına sırasıyla fenerbahçe asbaşkanı şekip mosturoğlu, fenerbahçe yöneticisi ilhan ekşioğlu, fenerbahçe kulüp menaceri cemil turan ve fenerbahçe mali işler müdürü tamer yelkovan'ın çıkacağı öğrenildi. bu isimlerin yapacağı savunmanın durumuna göre, vakit yeterse sivasspor başkanı mecnun odyakmaz ve teknik direktör bülent uygun da söz alabilecek. yarın ise tüm ifadeler tamamlanacak. mahkeme heyeti gerek görürse duruşmayı akşam saatlerine kadar sarkıtacak ve finalde avukatların taleplerini isteyecek. tüm sanık avukatlarının da serbest bırakılma veya tutuksuz yargılanma yönünde isteklerini mahkeme başkanına ileteceği edinilen bilgiler arasında.

  yıldırım'dan sonra sıra diğer sanıklara gelecek. sırasıyla fenerbahçeli yöneticiler ve sivasspor başkanı mecnun odyakmaz'ın mahkemeye savunmasını yapacağı öğrenildi. *


  (23/2/2012 23:08, odero)
  Facebook'ta paylaş

 10. (23/2/2012 23:12, odero)
  Facebook'ta paylaş

 11. > >>