2 temmuz konya da yolsuzluk operasyonu nedir ?

2 temmuz konya da yolsuzluk operasyonu

 1. 20 kişinin gözaltına alındığı operasyon.

  detay;
  konya polisi tarafından eş zamanlı olarak 4 ilde, rehabilitasyon merkezlerine yönelik operasyon düzenlendi. 'sahtecilik ve dolandırıcılık' suçlaması iddiasıyla yapılan operasyonda, 4'ü kadın 13 kişi gözaltına alındı. gözaltına alınan bir kadının, yaklaşık 3 aylık olan kucağındaki bebekle sağlık kontrolüne gelmesi dikkat çekti. gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.


  konya emniyet müdürlüğü kaçakcılık ve organize suçlarla mücadele şubesi ekipleri, 'sahtecilik ve dolandırıcılık' suçlaması iddasıyla rehabilitasyon merkezlerine yönelik operasyon düzenledi. konya kent merkezi, cihanbeyli, kulu ve seydişehir ilçeleri ile ismi açıklanmayan 3 şehre daha eş zamanlı operasyon düzenleyen polis, ev ve işyerlerinde arama yaptı.

  operasyonda aralarında 1999-2004 tarihleri arasında mhp'den çumra belediye başkanlığı yapan mehmet zeki türker ve konya numune hastanesi'nde görevli personelinde bulunduğu 4'ü kadın 13 kişi gözaltına alındı. şüpheliler, konya numune hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. gözaltına alınan bir kadının, yaklaşık 3 aylık olan kucağındaki bebekle sağlık kontrolüne gelmesi dikkat çekti. gözaltı sayısının artabileceği belirtildi. olay ile ilgili soruşturma sürüyor.*
  (2/7/2009 11:14, fitt)
  Facebook'ta paylaş