ataturk gibi ak parti de devrim yapacak nedir ?

ataturk gibi ak parti de devrim yapacak

 1. kültür ve turizm bakanı ertuğrul günay'ın demokratik açılım'la ilgili açıklaması.

  detay;
  kürt açılımına yönelik olarak konuşan kültür ve turizm bakanı ertuğrul günay, "mustafa kemal atatürk nasıl bu ülkede bir devrim yaptıysa, akp de bir devrim yapmak niyetinde" dedi.
  izmir'in bergama ilçesinde alman arkeoloji enstitüsü tarafından restore edilen serapion tapınağı'nın (kızıl avlu) açılışına katılan kültür ve turizm bakanı ertuğrul günay, partisinin ilçe teşkilatını ziyareti sırasında demokratik açılımla ilgili konuştu. bakan günay, akp'nin, yüzyılın başında atatürk'ün yaptığı gibi bir devrim yapmaya çalıştığını belirterek, destek istedi:
  "türkiye'de insanlar yıllardır birbirlerini yedikleri için geçmiş yıllarda ülke büyüklüğünün farkına varamadık. şimdi bunun farkındayız. recep tayyip erdoğan'ın yapmaya çalıştığı budur. türkiye büyük bir devlet, güçlü bir devlet içinde barışı kurduğu zaman, dünyanın en önemli devletlerinden biri olacaktır. nasıl bu yüzyılın başında mustafa kemal atatürk, cumhuriyetle büyük devrim yaptıysa şimdi de biz ak parti eliyle size sırtımızı dayayarak millete sırtımızı dayayarak bir demokrasi devrimi, bir bütünlük devrimi yapmaya çalışıyoruz. buna sahip çıkmanızı rica ediyorum. dik durun. biz türkiye'yi bütünleştirmeye çalışıyoruz, bazılarının söylemeye çalıştığı gibi bölme parçalama değil, biz milleti bir ve bütün görmek istiyoruz. bütünlüğü hakkâri'den edirne'ye kadar herkese yaşatmak istiyoruz." *
  (28/9/2009 11:21 ~ 28/09/2009 11:21, fitt)
  Facebook'ta paylaş

 2. (1/10/2009 12:03, fitt)
  Facebook'ta paylaş